Медична служба

 

 










Заходи щодо запобігання поширенню коронавірусу COVID -19
  • ·                Мінімізувати контакти між працівниками.
  • ·                Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу.
  • ·                Запровадити режим профілактичного спостереження за особами з числа персоналу.
  • ·                Передбачити режим регулярного провітрювання всіх приміщень ясла-садка.
  • ·                Здійснювати дезінфекційні заходи.
  • ·                Систематично проводити кварцування приміщень.
  • ·                Ввести масковий режим для працівників закладу ясла-садка.
  • ·                Підготувати консультативні матеріали у вигляді пам’яток по профілактиці грипу та ГРЗ і розмістити їх на блозі для отримання знань і формування життєвих навичок щодо профілактики ГРЗ у сім’ях.
  • ·                У всіх доступних місцях та на блозі розмістити пам’ятки профілактичного змісту та оголошення для батьків.
  • ·                Обмежити доступ на територію та будівлі закладу посторонніх осіб.




9 найкорисніших продуктів для дитини

Всі ми хочемо, щоб наші дітки росли здоровими і активними, тому особливу увагу ми приділяємо їхньому харчуванню. Ми намагаємося купувати найсвіжіші і здорові продукти, або взагалі вирощуємо їх на городі, намагаємося по максимуму захистити дитину від хімії. У цій статті ви зможете дізнатися про те, які продукти дійсно потрібні вашій дитині і є найкориснішими для зростаючого дитячого організму.
1. Фрукти. Нарізане яблуко, груша або персик - це ідеальний перекус між прийомами їжі. Причому, чим більше кольорів, тим краще - кожен з природних барвників в овочах і фруктах несе в собі певну користь. Так, сині і фіолетові продукти (чорниця, баклажан) містять ресвератрол - потужний антиоксидант, який допомагає боротися з раком і серцево-судинними захворюваннями.
2. Овочі. Звичайно, не кожна дитина погодиться поїдати овочі в необхідній кількості і різноманітності. Тут вам доведеться проявити фантазію і знайти спосіб годувати свою дитину овочами. Так, якщо малюк любить бутерброди, додавайте в них свіжі, сирі овочі між хлібом і м'ясом. Можете додавати сирі овочі і до других страв, викладаючи з них різні кумедні фігурки. Не забудьте налягати і на зелененьке: шпинат, капусту, салати ромен і мангольд. У цих зелених листках міститься хлорофіл, який очищає кров і насичує її киснем. А це, у свою чергу, робить дитину більш витривалою і знижує загальний рівень втоми.
3. Горіхи. Вони є відмінним джерелом здорових жирів і енергії. Придумайте суміш горіхів, насіння і сухофруктів для своєї дитини - вона стане відмінним перекусом між обідом і вечерею, і подарує дитині більше сил.
4. Молоко. Як відомо, молоко незамінне для дитячого організму. Включаючи кальцій і вітаміни A, B, B2, C, молоко містить більше 200 органічних і мінеральних речовин, необхідних для здорового розвитку дитячого організму. Воно допомагає зміцнити зуби і ясна, запобігти багатьом захворюванням травної системи і навіть цукровому діабету! Тільки мова йде саме про здорове молоко, яке не містить хімії та консервантів. Однак якщо ваша дитина погано реагує на натуральное молоко, і у неї з'являються алергічні реакції, перейдіть на якісне магазинське молочко. Можна купувати дитячі молочні продукти або шукати високоякісне молоко, яке є екологічно чистим продуктом.
5. Риба. Її дітки також не сильно люблять, але постарайтеся знайти ту рибу, яка сподобається вашій дитині. Лосось або тунець - найбільш смачні сорти, які також є відмінним джерелом білка і омега-3 жирних кислот.
6. Сир. Чи мажете ви його на бутерброди, чи додаєте в печені страви, або просто нарізуєте на тарілку, сир є ідеальним доповненням до раціону вашого малюка. Також до сиру можна подавати пшеничні крекери - такі канапки послужать дуже смачною закускою.
7. Цілісне зерно. Це найкраще джерело клітковини. Включіть в раціон дитини хліб і макарони з цілісних сортів пшениці, коричневий рис, вівсянку.
8. Бобові. Вони також є відмінним джерелом клітковини, білка і вуглеводів. Тому намагайтеся регулярно готувати дитині перші та другі страви, а також салати з квасолі.
9. Вода і чай. Ці напої є самими здоровими як для малят, так і для дорослих, особливо якщо брати чай без кофеїну. Намагайтеся замінювати ними солодкі газовані напої, в яких немає ніякої користі.








Корисний сніданок для малечі

Ідеальний сніданок для дітей повинен складатися з таких продуктів:
– молока, сиру, йогурту, кефіру, тому що вони багаті білком;
– цільнозернового хлібу та каш, тому що вони містять необхідну кількість вуглеводів;
– свіжих фруктів і овочів, тому що вони багаті вітамінами й клітковиною.
Не годуй на сніданок дитину солодощами або гострими й солоними стравами, адже це може зашкодити шлунку дитини.
І пам‘ятай, відсутність сніданку для дитини може стати причиною серйозних порушень обміну речовин, що призводить до зайвої ваги й ожиріння.
Найкорисніший сніданок для дитини – це вівсяна каша. У вівсяній крупі міститься 12% білка, 65% вуглеводів, вітаміни й мінеральні речовини.
Але от проблема – не всі дітки про це знають, напевно тому й не хочуть її їсти. Як же вмовити малюка з'їсти хоча б ложечку корисної каші?
Спробуй зварити не надто рідку вівсянку й сформуй із неї невеликі грудочки – це будуть тулуби їжачків. Потім з ізюму й горіхів зроби оченята й носик. До речі, рис, як і гречка, манка, теж цілком підходить для дитячого сніданку. Тож приготуй іншу кашу, якщо вже зовсім жодних шансів нагодувати дитину вівсянкою.
А британські дієтологи одним із найкорисніших сніданків вважають яєчню. Вживання яєць на сніданок допоможе твоїй дитині упродовж тривалого часу зберігати інтелектуальну й фізичну активність, адже вони багаті протеїнами, вітамінами D і B12, амінокислотами й навіть антиоксидантами. Яєчня у вигляді симпатичного ведмежати не залишить байдужим твою дитину. Запропонуй на сніданок дитині оригінальних яєчних мишенят. Начинку можна зробити й м'ясну, і рибну, і просто перетерти жовток зі сметаною, рослинною олією й сіллю.
Ще один ну дуже корисний сніданок для дитини – сир. Запропонуй його дитині з медом і фруктами. А якщо маляті не смакує солодкий сир, зроби сир із кропом і петрушкою. Прикрась його шматочками огірка й редиски. Але пам‘ятай, сир – досить важка їжа, адже в ньому дуже багато білка. Тому не пропонуй дитині більш 150 грамів. З іншого боку, сир потрібно їсти на сніданок для профілактики й підтримки нормальної роботи печінки. І, як відомо, сир – це незамінне джерело кальцію.
Багатьом діткам просто необхідно з'їсти на сніданок щось м'ясне. Звісно, бутерброд з ковбасою – не найкращий сніданок для дитини. Але бутерброд із цільнозернового хлібу, з відвареним м'ясом, зеленню й овочами – дуже навіть непоганий варіант сніданку для дитини. Особливо якщо це не просто бутерброд, а справжній тропічний метелик.
Твердий сир – теж хороший продукт для дитячого сніданку. А ще з нього дуже просто робити різні веселі речі. Наприклад, виріж букви з імені дитини – і смачно, і букви перед школою повторите з малям. Або "створи" такого от чарівного сирного зайця для бутерброда.
Час, витрачений на приготування красивого сніданку, з лишком окупитися здоров'ям твоєї дитини. Адже найкорисніший сніданок для дитини – це сніданок, з'їдений із задоволенням.



  Дослідження свідчать, що останнім часом значно збільшилася кількість дітей дошкільного віку з підвищеною тривожністю. Однією з основних пр...